תרמילאים מרכז אמריקה

מרכז אמריקה הינו חבל ארץ צר מותניים המקשר בין אמריקה הצפונית ובין אמריקה הדרומית. נכון לומר כי כל האמריקות הן בעצם יבשת אחת גדולה, אבל החלוקה ההיסטורית בין צפון, מרכז ודרום נשארה עד היום. מרכז אמריקה מתחיל במדינת מקסיקו שבצפון ומסתיימת בפנמה שבדרום הגובלת בקולומביה שבדרום אמריקה. מרכז אמריקה כולל גם את מדינות אקוודור, ניקרגואה, הונדורס, קוסטה ריקה, אל סלבדור ואיי ג’מייקה, קובה, האיטי, פורטו ריקו וכיוצא באלה.
החופים הקריביים נחשבים לחופים היפים בעולם עם הלגונות המרשימות ביותר ותיירות צלילה ענפה יש במקומות אלה כל ימות השנה. ביבשת מרכז אמריקה תוכלו למצוא הרי געש פעילים ובעלי חיים המסתובבים חופשי בתחומי היבשת, תרבויות מפותחות של מרכז אמריקה שהתפתחו במדינות כמו מקסיקו ואחרות. תרבות המאיה שהיתה בשיאה ערב הכבוש הספרדי נכחדה כולה עקב הכיבוש ולא נותר ממנה אלא שרידים ארכאולוגים מרשימים ופירמידות ענקיות. מרכז אמריקה משופע תרמילאים המגיעים לטיול ולעיתים ממשיכים לדרום אמריקה ולעיתים מסיימים בארצות הברית של אמריקה. במרכז אמריקה ישנם גם מרכזי תיירות גדולים שלא עבור תרמילאים, אלא במיוחד לתיירים אמריקנים במקומות כמו קנקון, אקפולקו, פוארטו אסקונדידו וכדומה.
 

מקסיקו – גם תרמילאים וגם תיירים אחרים 

מקסיקו הינה ארץ ענקית ובה נופים וחופים מהיפים בעולם. חופיה המזרחיים של מקסיקו נחשבים מבין החופים היפים בעולם ומקומות כמו קנקון וטולוטם נחשבים למוקדי תיירות גדולים. האווירה במקומות אלה מאד תוססת וצעירה ואלה טבולים בתוך עצי קוקוס וחול לבן. בחוף המערבי תוכלו ליהנות ממקומות כמו אקפולקו ופוארטו אסקונדידו הממוקמת דרומית יותר. כשאתם מחפשים את מרכז החיים של תרבות המאיה המוכחדת תוכלו להגיע תרמילאים ותיירים אחרים לערים כמופאלנקה, טולום וצ’יצ’ן שניתן להתרשם בהן מהפירמידות המפורסמות שבנו המאיה ושאר מבנים ארכאולוגים שונים.

קובה – קומוניזם לצד שוק חופשי

קובה היא עדיין נחשבת למדינה קומוניסטית, אך היא מעלימה עין משוק חופשי בתחומים רבים כדי לעודד את התיירות. כיום לא ממש ידוע עם הרודן קסטרו עדיין שולט בתוך קובה (2012), או אחיו הצעיר או איזה גנרל אחר, אבל אל תתנו לזה להפריע לכם להגיע למקום. בקובה תמצאו חופי ים מקסימים ואת הסיגרים המשובחים ביותר עלי אדמות. בהוואנה ניתן למצוא חיי לילה סוערים ותוססים וטיסה לקובה לוקחת פחות משעה ממיאמי.

מדינות נוספות לבקר במרכז אמריקה

גואטמלה הגובלת במקסיקו היא גם מדינה עם מסורת עתיקה של תרבות המאיה ולמרות שרוב תושביה האינדיאנים הוכחדו או שהומרו לדת הנוצרית קתולית הרי שהתרבות המקומית הינה אינדיאנית לכל דבר והדבר ניכר גם בלבוש וגם במנהגים. במדינה הרי געש פעילים והמפורסם מבינהם הוא הר הגעש פקאיה הסמוך לאנטיגואה. בירת העתיקות של תרבות המאיה נמצאת בצפון המדינה הגובל עם מקסיקו במקום המכונה טיקאל.
הונדורס ניקרגואה ואל סלבדור הן מדינות פחות מתויירות בגלל בעיות פנמיות רבות שסבלו מהן במשך שנים. כיום במצב הולך ומשתפר וגם מדינות אלו עושות רבות כדי לעודד את התיירות לתחומן. האטרקציות הגדולות כרגע הן צלילה בבליז ובהונדורס, ובאל סלבדור נושא הגלישה מאד מפותח. גם במדינות אלו הרי געש פעילים ושרידים של תרבויות עתיקות שהאדם הלבן הכחיד במסע שלו להשתלטות על האמריקות.
קוסטה ריקה מהווה אטרקציה תיירותית גדולה והיא הכי מתויירת לאחר קובה ומקסיקו. קוסטה ריקה יחד עם פנמה מהוות את המותניים הצרות ביותר של היבשת וניתן למצוא בהן ג’ונגלים מדהימים, חופי ים מרהיבים בשני צידי היבשת, פארקים לאומיים, אתרי ספורט אתגרי כמו הקנופי המושכים אליהם תרמילאים רבים. פנמה ידועה בעיר הבירה התוססת שלה ובתעלה המפורסמת המחברת את התחבורה הימית בין האוקיאנוסים השונים ממזרח וממערב.