ניהול ואחזקת מבנים – פתרון לועד בית

ועדי בתים רבים מגיעים לעתים לעימותים, אי הסכמות ובעיות שונות ומשונות סביב נושא תחזוקת הבניין המשותף. בשל כך קמו בשנים האחרונות לא מעט חברות אחזקה של מבנים המעניקות שירות שפותר את ועד הבית ממצבים אלו.

אחד הדברים המקובלים בכל בניין דירות בישראל, אם בבניינים ותיקים בני 3 או 4 קומות ואם בבניינים חדישים וגבוהים בני 8 קומות ועד גורדי שחקים של עשרות קומות,

הוא זה של ניהול תפעול הבניין על ידי מספר דיירים בו, לרוב הותיקים יותר או אלו שיש להם הזמן לכך והמעוניינים לדעת כל מה שקורה בבניין שלהם.

ניהול ועד הבית על ידי הדיירים שבו הוא בהחלט פתרון נח ויעיל במיקרים רבים אך במיקרים לא מעטים הוא פתח למריבות, ויכוחים ועימותים בין דיירים בבניין וחברי הועד או אף בין חברי הועד עצמם אשר לוקחים את התפקיד ההתנדבותי למחוזות אחרים.

לא פעם יש חשד כי חבר ועד כזה או אחר עושה לביתו מכספי הועד, לא פעם ישנה אי הסכמה בין מספר חברי ועד לגבי נושא של שיפוץ המבנה או תפעול שוטף שלו והדבר מוביל להקפאת הפעילות בעניין וגרימת נזק לבניין ולעתים פשוט הניהול אינו תקין

פתרונות בניהול ואחזקת מבנים

ההוצאות גוברות על ההכנסות מדמי הועד וישנם ויכוחים לגבי עלות הועד החודשית הנידרשת שגורמת לעתים לאי תשלום על ידי דיירים מסויימים והעמקת הבור בתקציב. מאת כל אלו באו לפתור חברות ניהול ואחזקת מבנים הקיימות בשוק מזה שני עשורים אך צברו תאוצה בשנים האחרונות ויותר ויותר ועדי בתים מעדיפים לשכור את שירותיהם על פני ניהול ועד הבית בצורה עצמאית.

חברת ניהול ואחזקת מבנים בד”כ מחליפה את הועד הקיים על מלוא סמכויותיו כאשר לבניין נותרים נציג או שניים לעבודה מול אותה חברת ניהול ואחזקה.

דוגמא לאחד מהשירותים באחזקת מבנים הוא ניקוי חלונות בגובה

מספר יתרונות בעבודה מול חברת ניהול מבנים

1. גביה מסודרת של תשלומי הועד מכל דיירי הבניין, כפי שהוסכם מול אותה החברה מראש בהסכם שנחתם מולה, כולל הפעלת עו”ד של החברה במידת הצורך ויש מי מהדיירים שאינו משלם כמו השאר או עושה בעיות בתשלום.

2. טיפול מקיף בבניין על בסיס לוח זמנים קבוע של גינון, ניקיון ואבטחה במידת הצורך ואם סוכם על כך על ידי צוות מקצועי של החברה כך שאם מנקה חולה תהיה אחרת במקומה ולא יהיה שבוע ללא ניקיון וכדומה.

3. תחזוקה שוטפת של בעיות חשמל או מים בבניין ובעיקר תחזוקה של מעלית הבניין אם ישנה כזו והיא כלולה בהסכם.

4. מניעה של אפשרויות נזק תקציבי על ידי מי מדיירי הבניין, חסכון בעימותים שציינו בין הדיירים ושיפור מערכת היחסים בין כל הדיירים בבניין.

אז במידה וגם בבניין שלכם יש “שמח” מדי פעם סביב ניהול ועד הבית, ראוי ורצוי להתעניין בנושא שכירת חברת ניהול ואחזקת מבנים שכזו גם לבניין שלכם.

איך לבחור בחברה לאחזקת מבנים ?

בעת בחירת חברה לאחזקת ניהול הבמנה יש לבדוק היטב אודות החברה ויש לבדוק שהחברה מסוגלת לספק לכם את מגוון השירותים אותם תרצו בבניין המגורים שלכם על כן , יש למנות על דף איזה שירותים תרצו שהחברה תבצע עבורכם כגון : שיפוצים בבניין , אחזקת הבמנה , בדיקות המבנה , איטום גגות גינון וכו …

לאחר מכן בקשו הצעות מחיר מכמה חברות שונות בכדי להבין פחות או יותר את מחירי השוק !
אך אין זה אומר שהמחיר הזול מבינייהם בהכרח החברה הטובה עבורכם , חשוב לדעת שהחברה אמידה וביכולתה לספק לכם ניהול נכס בצורה מקצועית ויעילה ויודעת להסתכל על כל הפרטים הקטנים , במיוחד כאלה שלא הייתם חושבים עלייהם !