מהי הדברה ביולוגית והדברת מזיקים ?

יצא לכם בזמן האחרון לראות יותר מידי חיות לא רצויות בבית ? אם כך, אתם צודקים לגמרי אם זה לא מוצא חן בעיניכם, והגיע הזמן שתעשו משהו בנידון. אם עד היום דחיתם את הזמנת שירותי הדברה במרכז כי חששתם מהריח הנוראי שיש אחר כך בבית, כדאי שתדעו שיש היום פתרון אחר. תוכלו להזמין שירות של הדברה ביולוגית, והאמת היא, שזה בהחלט הצעד שכדאי לכם לעשות, כי הדברה כזאת היא בעלת יתרונות רבים.

מה זה הדברה ביולוגית ?

ראשית, הדברה ביולוגית לא פוגעת בכדור הארץ כמו ההדברה הכימית, ואם יש לכם אפשרות להגן כמה שאפשר על הסביבה שלנו, אז למה לא? שנית, הדברה ביולוגית יכולה להתאים בהרבה מאוד מקרים כיוון שהיא לא דורשת התארגנות מראש ולא מצריכה הגנה על הבית או הוצאה של כל כלי המטבח מהארונות. לכן היא הרבה יותר ידידותית ומהירה, ואין ספק שזה יכול להיות נוח בהרבה מקרים.

הדברה תוך שמירה על הטבע

עוד יתרונות שמהם תיהנו אם תזמינו הדברה ביולוגית זו העובדה שחיות המחמד שלכם כלל לא תהיינה בסכנה, כי מייד אחרי ההדברה אפשר יהיה להכניס אותן הביתה, ובנוסף לכך, ההדברה הזאת כלל לא מסריחה. מדובר על הדברה במרכז שלמרות שהיא טבעית וירוקה היא מאוד יעילה, כך שאין כל סיבה להמשיך ולהזמין שירותי הדברה כימית חזקה מידי שעלולה לפגוע גם בכם וגם בסביבה כולה.

הדברת חולדות

החולדות ידועות כבעל חיים מאוד אינטליגנטי ובעל כושר הישרדות מפותח ביותר.
בארץ ידוע על שני סוגי חולדות: החולדה המצויה. חולדת החוף.

הדברת מזיקים אלה מתבצעת על ידי ציוד טכנולוגי חדש לאיתור מחילות של חולדות ,נחשים ואיתור פגרים בהדברת חולדות אין צורך לעזוב את הבית כלל. החולדות נמצאות בעיקר במערכת הביוב ולכן חלק מההדברה מתבצע גם במערכת הביוב, בעיקר בבניינים משותפים.
בחלק מהמקרים החולדות מגיעות לבתים דרך הצמחייה ובמקרים אלו אנו גם גוזמים את הצמחייה לפי הצורך.

המדביר שמגיע למקום מבצע סריקה כדי לבדוק איך נכנסה החולדה\עכבר למבנה, מפזר רעלים לפי הצורך ומבצע איטום\סגירה במקום ממנו יש חשד שנכנסה החולדה\עכבר.

המקומות החביבים על המכרסמים הם בעיקר:

  • מטבח, עליות גג, מקלטים,מחסנים ואזור השירותים בבית.
  • אנו מבצעים פינוי של מחסנים ומקלטים, ומבצעים חיטוי והדברה נגד מכרסמים .

עוד על הדברת חולדות

אין הרבה חיות שפחות נעים לגלות בבית מאשר חולדות, ואין ספק שאם גם אתם גיליתם אותן לאחרונה בבית שלכם, הרי שאתם רוצים לעשות כל מה שאפשר כדי להרחיק אותן. השאלה הגדולה היא איך אפשר להרחיק את החולדות ואיך בדיוק לעשות את זה, והאמת היא, שהדרכים לכך הן רבות. ראשית, אתם יכולים להרחיק אותן על ידי מלכודות שונות, ושנית, אפשר להרחיק אותן בעזרת רעל נגד חולדות.

חסרונות השימוש ברעל

חשוב להבין שלמרות שהשיטה הנפוצה ביותר של הדברה נגד חולדות היא רעל, זו לא באמת השיטה הכי יעילה שיש. ראשית, אי אפשר לדעת איפה החולדות ימצאו את מותן, כיוון שהן אוכלות את הרעל אך לא נפטרות באותו המקום. שנית, הרעל הזה עלול להיות מאוד מסוכן גם לבני האדם וגם לחיות המחמד, ולכן אין ספק שעדיף להימנע מהשיטה הזאת ועדיף למצוא אופציה אחרת כמו הדברה ירוקה.

קצת על הדברה אורגנית

הדברת תיקנים

שיטה ואופן הדברת תיקנים: רב ההדברות נעשות בבתים פרטיים, ברשתות מזון גדולות. יש גם את אלו המדבירים בתי עסק כגון מאפיות

צורה: תיקן הוא חרק נפוץ בעולם כולו וכמובן גם בארץ ישראל. איפה שיש מזון, תמצאו בדרך כלל את החרק הזה.צבעו של התיקן הבוגר חום חזק, אפילו קצת אדמדם. גופו בגדר הנורמה של חרקים מסוגו והוא בערך 18-45 מ”מ. יש לו כנפיים חזקות שהוא יכול לעוף בעזרתם. רגליים בינוניות, בעלי שערות קטנות בעזרתם עולים על משטחים אנכיים .מחושים של תיקן הם ארוכים, כדי שימצא מזון.

מיקום:התיקנים יוצאים לפעולה בשעות לילה. הם נמצאים במקומות לחים וחמים. הם נמצאים לרב במערכות ביוב. הבעיה התברואתית היא שהתיקנים מעבירים לאדם את מחלות וחיידקים, וזאת הסיבה להשמידתם.

תוחלת חיים:תוחלת חיים של תיקנים התיקנים היא גלגול חסר. לוקח 8-13 חודשים להתפתחות דור חדש. הביצים של תיקנים הם בצבע חום ובגודל של כ-1 ס”מ. כל חבילת ביצים כוללת כ-15-30 ביצים. הנקבה של תיקן חיה כ- שנה והיא מסוגלות להטיל יותר מ-45 חבילות ביצים והיא מסתירה אותם בנקודות מסתור שונות כגון: חריצים, סדקים, שקעים. התיקנים מסוגלים לאכול את כל הדברים האורגניים.