לימודי פסיכולוגיה בפראג ומזרח אירופה

לימודי פסיכולוגיה נחשבו מאז ומתמיד לאחד ממסלולי הלימוד המרתקים והמסקרנים שקיימים. יש משהו קסום באותו תחום שחוקר את נפש האדם. ואכן יותר ויותר סטודנטים פונים ללמודי פסיכולוגיה וגודשים את ספסלי הלימודים. לא רק בארץ התחום מפותח. לימודי פסיכולוגיה הם כל כך מבוקשים, עד שרבים המבקשים ללמוד את הנושא, אף נוסעים ללמוד אותו מעבר לים. כאשר כיום כבר לא נדיר לראות חבורת ישראלים יושבת בכיתת לימודי פסיכולוגיה בפראג ובשאר מדינות מזרח אירופה.

אז מה מושך ישראלים רבים ללמוד לימודי פסיכולוגיה דווקא בפראג ושאר מדינות מזרח אירופה? ישנם כמה גורמים:

תנאי הקבלה- לימודי פסיכולוגיה נחשבים כאמור, לאחד מסלולי הלימודים המבוקשים ביותר. ועל כן תנאי הקבלה ורשימות ההמתנה אליהם הם עצומות. מדינות מזרח אירופה ובניהם פראג, מאפשרות לסטודנטים רבים להגשים את חלומם בזכות תנאי קבלה יחסית נוחים. ברובם ידרשו מכם תעודת בגרות מלאה ומעבר של מבחן כניסה. הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית בדרך כלל, כל שמכשול השפה יחסית לא נורא.

תואר שני – חשוב לציין שכדי לעסוק בפסיכולוגיה יש חובה בתואר שני, ובארץ מספר המקומות המציעים תואר שני הוא יחסית מצומצם וגם תנאי הקבלה כמעט בלתי אפשריים, כאשר רק 60 סטודנטים בשנה זוכים להתקבל. לימודי פסיכולוגיה בפראג ומזרח אירופה מאפשרים תנאי קבלה הרבה יותר נוחים גם לתואר השני, וגם מספר המקומות הפנויים הרבה יותר גבוה ומשמעות ולעתים ניתן לשל עם לימודי מדעי ההתנהגות.

תקציב – עלות לימודי פסיכולוגיה בפראג ומזרח אירופה די דומה לארץ. אך היתרון הגדול ביותר בלימודים במקומות הללו הוא יוקר המחייה הזול. בסביבות ה- 500 דולר לחודש יספיקו לכם גם למעונות או שכר דירה, גם לנסיעות ודמי כלכלה הכרחיים, ואפילו לבזבוזים, וזה עוד אם אתם בזבזניים מטבעכם.

חיי חברה – העלות הזולה ותנאי הקבלה מושכים למדינות האזור לא רק ישראלים אלא סטודנטים רבים מכל העולם. כך שאתם מחליטים על לימודי פסיכולוגיה במדינות מזרח אירופה אתם זוכים מלבד הסיכוי לרכוש מקצוע מכובד, גם חיי חברה עשירים ואפשרויות יצירת קשרים חשובים בתחום בעתיד.