פעילות גופנית להצלחה בלימודים

אצל כל אחד ואחת מאיתנו, חלק מהותי מהחיים שלנו מוקדשים ללימודים כאלו ואחרים. זה מתחיל מלימודי בית הספר היסודי, חטיבת הביניים והתיכון, וממשיך עבור רוב האנשים בלימודים אקדמאיים באוניברסיטה או מכללה לאחר סיום השירות הצבאי.

לימודים יכולים להיות דבר מאתגר ביותר עבור התלמיד, במיוחד אם הוא שואף לסיים עם ממוצע גבוה וציונים טובים (כפי שכולם כמעט שואפים). על כן, זקוקים התלמידים לכל עצה טובה ויעילה שהם רק יכולים להשיג שתסייע להם להצליח יותר ולנהל את חייהם באופן שיתמוך בלימודים כחלק חשוב בחיים.

העצה הטובה ביותר שאפשר להציע לכל אותם תלמידים היום קשורה דווקא למה שהם עושים בשעות שאינן מקדשות ללימודים או לעבודה – שעות הפנאי.

על מנת לשמור על ראש צלול ולקלוט חומר לימודי חדש ומאתגר מדי יום לאורך תקופה ארוכה, חייבים אותם תלמידים לנצל כהלכה את שעות הפנאי שלהם, השעות שאינן מוקדשות ללימודים.

כיצד עושים זאת? ובכן, הנקודה הראשונה עליה חשוב מאוד לשים דגש היא שחייבים שבכלל יהיו לנו שעות פנאי, לפני שבכלל נחליט מה לעשות עמן, וזה לא כל כך טריוויאלי כמו שזה נשמע. עבור תלמידים וסטודנטים רבים, שעות פנאי הן מצרך נדיר ומבוקש. סטודנטים רבים עובדים גם בנוסף ללימודים, ואינם מקבלים כמעט שעות מנוחה או ימי חופש לאורך השבוע. מצב זה הוא אמנם כורח המציאות עבור סטודנטים רבים, אך הוא בפירוש פוגע בסיכויים לממוצע ציונים גבוה.

על סטודנט הרוצה להשיג את מירב הסיכויים לציונים טובים לארגן לעצמו לפחות יום חופש בשבוע, וכמה שעות פנויות בסוף כל יום. במידה וזה לא מסתדר עם אילוצי החיים (מערכת שעות עמוסה, צורך להתפרנס, שעות תרגול והכנת שיעורים בבית וכד’), מומלץ אפילו לנסות ולפצל את הלימודים, כלומר – למתוח את תקופת הלימודים על פני חצי שנה או שנה נוספת, על מנת שלוחות הזמנים יהיו מעט נוחים ואנושיים יותר.לאחר שהשגנו לעצמנו שעות פנאי שבועיות, חשוב מאוד לעשות לפחות פעם או פעמיים בשבוע פעילות גופנית כלשהי. בין אם מדובר ברכיבה על אופני הרים, גלישה בים או אימון במכון הכושר, חשוב מאוד לדאוג להניע את הגוף מפעם לפעם. אדם אשר נמצא בכושר גופני סביר או טוב, מתפקד טוב יותר מכל בחינה, וכך גם מבחינה שכלית. גוף בריא הוא גוף שכל חלק בו מתפקד טוב יותר. כך תגלו, שכאשר אתם בכושר גופני טוב אתם חושבים באופן צלול יותר ולכן מסוגלים ללמוד ולקלוט חומר חדש ביתר קלות.לסיכום, אם אתם רוצים ציונים טובים, פנו לעצמכם כמה שעות מדי שבוע, ושמרו על כושר. התוצאות לא יאחרו לבוא.