הכל על עבודה מסביב לעולם !

כמעט כל אחד מאיתנו חושב על אופציה של עבודה בחול בשלב זה או אחר בחיינו. יש לכך יתרונות רבים. כאשר נוסעים למקומות רחוקים בכדי להתמקד על עבודות בחול, מקבלים את האפשרות לקבל מקצוע חדש לגמרי ולהתמודד עם אתגרים לא פשוטים הנדרשים בכדי להצליח במשימות השונות של עבודות אלו. קיימים סוגים שונים ומגוונים שמציעים תחומים שונים במסגרת עבודה בחול. ידוע שמשרות הנפוצות ביותר שניתן למלא בזמן עבודה בחול אלה משרות שונות של מכירות. הדבר מתאים לאנשים רבים. עם זאת, ניתן למצוא גם מגוון של משרות אחרות של עבודות שימצאו חן בעיניכם לא פחות. כמו כן, תחום המכירות שתופס נתח נכבד מהסוגים השונים של עבודה בחול הינו מגוון מאוד גם הוא. למשל, אם לא מתאים לכם למכור מוצרי ים המלח, מוצר הפופולארי מאוד בקרב מועסקים מישראל, תמיד תוכלו למצוא את עצמכם מוכרים בחנויות מותגים באירופה, בתור עבודה מושלמת עבורכם.

אנשים רבים נוהרים לעבר האפשרות זו משום שזהו שילוב המתאים לרבים – עבודות אלו המאפשרות גם לחיות במדינה זרה לתקופה ממושכת, לרכוש ניסיון, שפה וחוכמת חיים שלא הייתה נגישה במגורים בארץ. עבודות בחול זו גם הדרך של רבים מאיתנו להתנתק מבית ההורים ולנסות את עצמנו בתור אנשים עצמאיים וחזקים. עבודה זו מחזקת מאוד את הביטחון העצמי, מה שיתרום רבות להמשך הפעילות התעסוקתית שלכם בארץ. זו גם אינדיקציה טובה למעסיקים העתידיים שלכם בארץ שהינכם מסוגלים להתמודד עם אתגרים רבים, משום שבמסגרת זו צריך ללמוד את התרבות המקומית, הנהגים, את הדרכים לפנות לאנשים ולזכות באמונם, לדעת ליצור קשר טוב עם לקוחות ששונים מאוד מהמוכר. כך תראו בעתיד את ההישגים המשמעותיים שלכם בלימוד השפה, המקום וההתמודדות עם הקשיים, וגם סביר להניח שבהשוואה למורכבות של עבודה זו, עבודה בארץ תיראה לכם הרבה יותר פשוט, מה שיכול לקדם אתכם מאוד. באינטרנט תוכלו למצוא מידע מקיף על כל התחומים השונים המציעים עבודות. כמו כן ניתן לראות חלוקה על פי המדינות והיבשות השונות. כך תוכלו לאתר עבורכם עיסוק או מקצוע שתרצו (בהתאם ליכולות, קישורים וההשכלה שלכם, כמובן) ובאזורים הרצויים בעולם.

שיקולים בעת חיפוש עבודה בחול

ישראלים רבים נוסעים מחוץ לגבולות המדינה לצרכי עבודה, בין אם לעבודה קבועה ומשמעותית ובין אם לעבודה זמנית או עונתית. כאשר מחפשים עבודה בחול חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים טרם ההחלטה – יש לבחור את המדינה אליה נרצה לנסוע, לבחון היטב את השכר מול ההוצאות הצפויות שלנו וכן את המרחק של המדינה אליה ניסע מישראל.

מדינת היעד והשפה

כאשר מחפשים עבודה בחול אחת השאלות הגדולות היא לאיזו מדינה היינו רוצים להגיע? ישראלים כיום עובדים באזורים רבים בעולם החל מארצות הברית ועד ליפן. כאשר אנו מחפשים עבודה בחול חשוב מאוד לבחון את המדינות השונות, לבדוק את מבחינה תרבותית היינו רוצים לחיות במידה (יפן למשל שונה מאוד מארצות אירופה או ארצות הברית), האם נוכל להסתגל לתרבות המקומית? האם נוכל “למצוא את עצמינו” מבחינה חברתית במדינה וכדומה. כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את שיקול השפה, אם האנגלית שגורה בפיכם הרי שתוכלו לעבוד כמעט בכל מקום העולם, יחד עם זאת ישנן מדינות בהן אחוז דוברי האנגלית קטן כך שתאלצו ללמוד את שפת המדינה.

שכר מול הוצאות

כאשר אנו נוסעים לעבוד בחול , מומלץ מאוד לבחון היטב את נושא השכר מול ההוצאות שלנו במדינה. יש לבדוק היטב מול המעסיק תחת אילו תנאים אנו מועסקים, האם יש שכר בסיס (חשוב מאוד בעבודת מכירות), האם החברה דואגת למגורים, הוצאות נסיעה ממקום המגורים לעבודה, תשלומים שוטפים כגון חשמל ומים והאם אנו מקבלים קצבה להוצאות אישיות. יש לבדוק מחירים ממוצעים במדינת היעד כדי לחשב בדיוק האפשרי ביותר את ההוצאות החודשיות הצפויות ולראות אם אכן שכר הנטו שנקבל אכן הופך את הנסיעה למשתלמת.

מרחק ממדינת ישראל

עבור אנשים רבים, שמירה על קשר רציף כולל ביקורים עם בני המשפחה והחברים בארץ חשוב מאוד. כאשר אנו מעוניינים לעבוד בחול , חשוב לקחת בחשבון את זמן הנסיעה (או הטיסה ליתר דיוק) ממדינת היעד חזרה לישראל. עבור מי שמחפש עבודה קבועה לטווח ארוך, שיקול המרחק ומחיר הנסיעה יכול להיות משמעותי מאוד. המרחק המדינות אירופה למשל קצר משמעותית מהמרחק לאוסטרליה או ארצות הברית.