החלפת צילינדר תבטיח נעילה בטוחה

ישנם סוגים רבים של צילינדרים ורק מנעולן מומחה יכול לומר לכם בוודאות מהו הצילינדר המתאים ביותר לדלת שלכם ולבצע החלפת צילינדר.  בחירה שגויה יכולה לגרום לתקלות עתידיות והוצאה מיותרת של כסף.

הכירו את הצילינדר

אחת משיטות הנעילה הוותיקות ביותר היא נעילה על ידי מנגנון צילינדר. נוכל להרחיק לכת ולומר כי קיימות עדויות שנעשה שימוש במנגנון הצילינדר עוד לפני ארבעת אלפים שנה במצרים העתיקה. מנגנון הצילינדר הוא המנגנון הפופולארי ביותר ברחבי העולם ומדי שנה יצרניות המנעולים מוציאות לשוק סוגים חדשים של צילינדרים חזקים ומשוכללים יותר המבטיחים מיגון טוב יותר.

ישנם סוגים שונים של צילינדרים בסוגי מנעולים המשרתים למטרות שונות, כמו למשל מנעולים המיועדים לדלתות פלדה, מנעולים לדלתות עץ, מנעולי תלייה, מנעולי רב בריח ועוד.

מהם היתרונות של הצילינדר?

 • ניתן להחליף רק את הצילינדר ולא את כל המנעול דבר אשר חוסך בעלויות בצורה משמעותית.
 • החלפת צילינדר אינה פוגעת במנגנון הנעילה של הדלת.
 • פעולת ההחלפה פשוטה ומתבצעת במהירות
 • קיימים סוגים שונים של צילינדרים המתאימים לכמעט כל מנעול.

סוגים שונים של צילינדרים

כל צילינדר תמיד יפעל על אחד מהמנגנונים הבאים:

 • מנגנון צילינדר מסוג מחורץ/משונן- רק כאשר תתקיים התאמה בין הבליטה לבין החריץ בצילינדר תוכלו לסובב את המפתח. אם אין התאמה המפתח יהיה במצב תקוע.
   
 • מנגנון צילינדר מסוג קומבינציה- רוב האנשים מכירים מנגנון זה בשם ‘מנגנון הקידוד’. מנגנונים הבנויים על דסקיות עם מספרים מסוימים  ורק כאשר מתקיימת התאמה  בין סיבוב הדסקיות לבין אותו קידוד עליו הוחלט מראש המנעול יוכל להיפתח.
   
 • מנגנון צילינדר מסוג לשון- סיבוב המפתח יגרום ללשון להיכנס והדלת תינעל או לצאת והדלת תיפתח. כאן מדובר על מנגנון פשוט מאוד אשר ניתן בקלות לפרוץ ולכן רוב המנעולנים אשר באים להתקין דלתות מעדיפים להשתמש בו לדלתות פנימיות ולא לדלתות כניסה.

מתי צריך לבצע החלפת צילינדר?

 • דירה חדשה- מומלץ לבצע החלפת צילינדרים בדלת הכניסה של בית חדש אותו קניתם או שכרתם, שכן אינכם יודעים למי יש מפתחות למנעולים אלו ויכול להפתיע אתכם בכל שעות היום והלילה.
   
 • בלאי- ישנם סוגים שונים של צילינדרים וכל פורץ מנעולים או מנעולן בעל ניסיון יוכל לומר לכם כי ככל שהצילינדר משוכלל יותר כך הוא גם יוכל להחזיק מעמד לאורך שנים רבות יותר. כיוון שרוב האנשים מעדיפים לרכוש צילינדרים בסיסיים בעלויות משתלמות ההמלצה היא להחליף צילינדר כל חמש שנים.
   
 • המפתחות אבדו- אל תיקחו את הסיכון שמישהו אחר שיודע היכן אתם מתגוררים מצא את המפתחות. במצב זה יש לקרוא לאיש מקצוע מסוג פורץ מנעולים אשר יפרוץ את המנעול של הדלת ויבצע החלפת צילינדר.
   
 • לא מצליחים לפתוח את הכספת- מנעולן פורץ כספות הוא האיש המתאים למשימה זו. הוא יאמר לכם האם הוא יוכל לפרוץ את סוג הכספת שלכם וכן אם משתלם שהוא יחליף צילינדר בכספת או שמא הוא ממליץ לרכוש כספת חדשה.

המנעולן ישחרר את הברגים של הצילינדר הקיים וישלוף אותם. לאחר מכן ישחרר את הבורג של הידית ויוציא אותו, יוריד את הכיסוי החיצוני של הצילינדר, ישחרר את הבורג האמצעי של דופן הצילינדר, ישחרר את לוחית הצילינדר, ישלוף את מנגנון הצילינדר ויכניס את הצילינדר החדש.

החלפת מנעול ע”י מנעולן

עלויות ומחיר החלפת צילינדר

העלויות של הצילינדרים משתנים בהתאם לסוג, לכמות הבריחים ולחומר ממנו עשוי הצילינדר. קיימים צילינדרים פשוטים המיועדים לדלתות פנימיות בבית שיעלו לכם בין 60-90 ₪ וישנם צילינדרים משוכללים יותר שמחירם יוכל להגיע לכמה אלפי שקלים. החלפת צילינדר תלוי בסוג הדלת, סוג המנעול וסוג הצילינדר.

 • החלפת צילינדר בדלת עץ בסביבות 350-180 ₪.
 • החלפת צילינדר בדלת פלדה תעלה לכם בין 400 ל- 800 ₪
 • החלפת צילינדר למנעול פאבלוק- עד 800 ₪

ניתן לרכוש צילינדר בכל חנות מנעולים. מומלץ לרכוש צילינדר של יצרן מסוים אצל משווקים מורשים וכמובן תמיד לדאוג שתקבלו תעודת אחריות עבור הצילינדר שרכשתם, ברוב המקרים ניתן ולפעמים רצוי לרכוש צילינדר ישירות מהמנעולן, הם יודעים בדיוק מה אתם צריכים ויכולים לתת את ההמלצה הטובה ביותר.