בית בהרחבה – בניה פרטית

בית בהרחבה הוא בדרך כלל בניה פרטית צמודת קרקע שמתחלקת לשניים: בניה פרטית ובניה מקבלן.

במקרה זה נתמקד בבניה פרטית, כשמדובר בבניה פרטית בהרחבה בקיבוץ /מושב אנחנו הבונים למעשה נקראים היזמים ומטרתנו היא:
להכין למצוא אדריכל לתכנון המבנה שיתמודד מול הרשויות לשם אישורי הבניה בשבילנו.

להכין תקציב מסודר לבניה , המלווה בלוחות זמנים, למצוא קבלן מפתח או קבלן שלד וקבלני משנה ולהיעזר במפקח לשם ביצוע הפרויקט, ולבחור את כל מוצרי הגמר כגון: קרמיקה, כלים סניטרים, דלתות מיזוג אויר, מטבחים ועוד..

במקרה זה ככל שנכין שיעורי בית טובים יותר לפני הבניה כך ייטב וברגע האמת , דהיינו בבניה נהיה מוכנים יותר לקראת האמור להגיע. במקרה כזה ישנם יתרונות רבים לבניה בהרחבה , היות וגם השכנים/ חברים אחרים בונים ואז נוכל לראות עבודות של חשמלאים, אינסטלטורים, טייחים ובעלי מקצוע אחרים בפעולה.

איך נקבל המלצות לגבי הקבלן להרחבת בית ?

כשמדובר בהרחבה מן הסתם ניתן לקבל המלצות מחברים שכבר בונים לגבי בעל מקצוע זה או אחר ולדעת שקיבלנו המלצה וגם ראינו אותו בפעולה.

כשמדובר בבניה בהרחבה יש המון מקרים בהם משפחות שלמות שותפות לתהליך הבניה ומכינות את עצמן כקבוצה לשם רכישת משותפות , במקרה זה יקבלו הדיירים סל הטבות שנקרא “סטנדרט קבלני”
שבלי שום ספק יהווה יתרון ברור לכל הבונים באותה הרחבה מבחינת מחירים.

סטנדרט קבלני בדרך כלל מקבלים עבור רכישות של : קרמיקה וכלים סניטרים, דלתות פנים וחוץ, אלומיניום, מטבחים,מיזוג אוויר, מערכת שאיבה מרכזית, חימום תת רצפתי ועוד…

7 טעויות שכדאי להמנע מהם בעת בניה או שיפוץ

מה היתרון בקבוצת רכישה בעת בנייה ?

היתרון שיקבלו הדיירים בהרחבה הוא בהטבה כספית משמעותית לעומת רכישה פרטית שלא במסגרת סטנדרט קבלני קבוצת רכישה לבונים, ועל כן מומלץ מאוד להתארגן כקבוצה גם אם מדובר ב 4-8 משפחות (כקבוצה קטנה)

כשמדובר בקבוצה גדולה הרי שביכולת הקבוצה להשיג יותר ככוח קנייה , אך מוטב למשפחות שמתארגנות כקבוצות קטנות להכיר את היתרון הגלום בכוח קניה.
מעבר לסטנדרט הקבלני שמארגנת הקבוצה , כל דייר בסופו של דבר בוחר את הקבלן המבצע ואת קבלני המשנה שיעבדו אצלו בפרויקט.

למעשה בבניית בית פרטי כל ההכנות לפני השלד, בשלד, ובעבודת הגמר הם עלינו ובתחום אחריותם היא של בונים פרטיים, כשלמעשה השתמשנו בכוח הקניה של כל חברי ההרחבה לעבודות הגמרים ולטובתנו כבונים בהרחבה.
במקרה זה , במידה והצלחנו להוציא סטנדרט קבלני עבור רכישות הגמר הרי שעשינו יחד כקבוצה חצי מן העבודה וכעט יש לנו להתמקד בעבודות בניית השלד ובעלי המקצוע בו בלבד.

סטנדרט קבלני במקרה זה ניתן לשדרג במידה ויודעים לעשות זאת נכון, אז המידה ותרצה ללמוד איך לעשות זאת… ובמידה ואתה מעוניין להצטרף לקבוצות רכישה קיימות באזור מגוריך כבונה פרטי, לקבל סטנדרט קבלני לבניה פרטית ולחסוך לא מעט כסף ברכישות הגמרים ,הכנס למרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים וקבל את כל המידע איך עושים זאת נכון.. ואל תשכח ידע זה כוח!

איך בוחרים קבלן מקצועי לפרויקט בנייה ?

שאלה שנשאלת שוב ושוב היא איך לבחור קבלן מקצועי עבור פרויקט שנרצה לבצע ?
ובכן התשובה על כך היא כזאת: בראש ובראשונה נבצע מחקר שוק כמו בכל תחום אחר או כמו בכל רכישה אחרת בחיים, נבדוק מי הם הקבלנים הנותנים שירות באיזורנו וכדאי שנבדוק אודותיהם את הדברים הבאים :
ביקורות מלקוחות קודמים האם הם מרוצים מטיב העבודה אותה סיפקו להם ? נתייעץ גם עם בני משפחה וחברים ונשאל האם הם מכירים קבלן בנייה מקצועי ? כאשר מקבלים המלצה מקרובים ברוב המקרים זה פועל לטובתנו …
דבר נוסף וחשוב הוא לבדוק שלקבלן יש את ההסמכה הדרושה והוא הינו קבלן מורשה ואיש מקצוע מהשורה !
במידה ונקפיד לבדוק היטב את הדברים נוכל להיות בטוחים שאנחנו בידיים טובות והעבודה תתבצע כראוי, בהצלחה בפרויקט הבא …