בדיקת חשמל לבית לפני קנייה

בדיקות חשמל כלליות מסייעות לשפר את בטיחות מתקני החשמל והתפקוד הכללי של המערכת. הבדיקה המוצעת הנה חובה בכל מערכת חשמל במתחם ציבורי, בית פרטי או חברה מסחרית. והיא מבוצעת ע”י גורם מוסמך הנקרא בודק חשמל חשמלאי מוסמך.
בדיקת חשמל כללית בוחנת את חלקי המערכת השונים, ומאתרת לקויות בתפקוד, עומס מתח, הספק, ועוד וכל זאת ע”י בודק חשמל.

רכשתם בית?! שימו לב לנתונים הבאים!

רכישת דירה/בית היא בין הרכישות החשובות ביותר במהלך חיינו ואנו מבצעים בדיקות מקיפות אודות מחירים , אזורים וכיוצא בזה וטוב שכך הדבר מאחר ובית לא קונים כל יום.
בעת קניית הבית חשוב לבצע בדיקות חשמל מקדימות לבית המיועד.
גם בעת רכישת בית חדש קיימת אפשרות שיימצאו ליקויי בניה. הסיבות לכך יכולות להיות רבות: תכנון לקוי או חסכוני, ביצוע לוקה בפיקוח רשלני וחסכוני, חומרים לא מתאימים וכו’.
חלק מלקויות הבניה יכולות גם להיות תקלות בהתקנת תשתית החשמל החשובה מאוד בכל בית בין אם הוא חדש או ישן.

בדיקת חשמל ע”י בודק חשמל מוסמך לפני רכישת בית פשוטה וחשובה!
אחרי שבדקתם שמתגי החשמל כולם עובדים, רצוי שבודק חשמל יבדוק את התשתית, בייחוד שמדובר בבתים ישנים שמערכת החשמל אם לא מבצעים בה שדרוגים ובדיקות תקופתיות יכולה להוות גם סכנה וגם בטיחות לקויה בתשתית חשמל הבית.

בדיקות חשמל חוסכות לכם כסף

במסגרת בדק בית או ביקורת מבנים מתבצעת בדיקה של מערכת החשמל באותו מבנה נדלן שאתם מעוניינים ברכישתו. בעיות חשמל עלולות לעלות לדיירים כסף רב, וליקויים כגון נקודות חשמל חשופות וחיווט בלתי מקצועי, אף עלולים לסכן אתכם. לפיכך, חשוב מאוד לפנות אל בודק חשמל מוסמך שיבצע בדיקות יסודיות במסגרת בדק בית יסודי ומקצועי בחשמל הבית ותשתיתו.

אל תסמכו על האינטואיציות שלכם גם אם הבית מאוד מוצא חן בעיניכם כאשר מתגלים בבדיקות חשמל המבצע בודק חשמל , אפשר לתקנן ובתוך כך להוזיל את מחיר הדירה מפני שהתגלו תקלות המחייבות תיקונים . רק בודק מקצועי בעל וותק וניסיון בתחום יכול להבטיח שהמבנה הוא אכן בטוח למגורים.
טיפ לבדיקת חשמל הוא לקחת טסטר ולבדוק את שקעי הבית אם עובר בכולם חשמל זוהי בדיקה מומלצת וחשובה לפני פנייה לחשמלאי מוסמך אשר יוכל לבצע בדיקות אלו ובדיקות מקיפות יותר.

בדיקת חשמל בבית

בדיקה טרמית

הידעתם? 30% מהשריפות בארץ נגרמות כתוצאה מכשל במערכות החשמל המותקנות במבני ציבור, בתים פרטיים ועסקים. בחלק מהמפעלים ישנם חומרים דליקים שעלולים להקפיץ במאות אחוזים את הנזק המצטבר בעת הדליקה. איך מונעים מזה לקרות? בדיקה טרמית. פרט נוסף שחשוב להזכיר הוא שדליקה הנובעת מליקוי חשמלי לא בהכרח מתרחשת בפתאומיות אלא לרוב מתרחשת כחלק מתהליך רחב זמן. התהליך מתחיל בליקוי קטן שקשה לשים אליו לב, כאן כבר נוצר חום בטמפרטורה גבוהה סביב לחוטים מסוימים ובשלב מאוחר יותר נוצרת אש. בדיקה טרמית היא בדיקה המבוצעת על ידי חשמלאי מוסמך ובאשפרותה להציל חיים! זיהוי התקלות בזמן הנכון יכול למנוע תקלות ומשפר בהחלט את בטיחות המתקן והמשתמשים בו.

אודות סריקה טרמית

אפשר לסרוק טרמית לוחות חשמל בעזרת שימוש במשקפיים הרגישים לקרינה אינפרא-אדומה. משקפת זו מציגה צבעים בהתאם ליחסי הטמפרטורה בין עצמים באותו חפץ (לשם ההדגמה: לוח החשמל). לאחר שזוהו מקורות החום ניתן לטפל בהם ולהיעזר לשם כך באיש מקצוע מסוג מהנדס חשמל. פיענוח נכון של תמונות מסורק טרמי מכונה בדיקה טרמית ואם מומחה עושה את הפעולה בצורה הנכונה אפשר לבצע את התיקונים באופן הנכון.

לסיכום

קיימות סיבות רבות לכשלים במערכות חשמל, זיהוי בזמן של התחממות יתר יכול למנוע התחממות ולהציל מערכת חשמל מקריסה או במצב גרוע יותר- מדליקה. טיפול נכון מונע סיכונים אז חפשו את מהנדס החשמל שידאג לבטיחותכם ורכשו בהקדם שירות לבדיקה טרמית.