בדיקות תקופתיות של חשמל

מיטב המוחות הגדולים בין יושבי ציון ניסו לענות על שאלה אחת קטנה, ולא הצליחו. מדוע הישראלי הממוצע בודק את הברקסים באוטו שלו אחת לחצי שנה, הולך לרופא שיניים לבדיקה שגרתית פעם בכמה חודשים, מבקר אצל רופא המשפחה מדי פעם רק כדי לוודא שהעניינים כשורה, וכשזה נוגע למערכות החשמל אצלו בעסק או בבית, הוא נשאר אדיש וחוזר לתרבות ה”יהיה בסדר?”

אם הינו מדברים על פסיכולוגיה אולי היינו מנסים לנתח את העניין. אבל בחשמל אנו עוסקים, ולכן כל רצוננו הוא שמהדקות הקרובות תצאו עם המסקנה אליה הגענו לפני זמן רב – בדיקות תקופתיות של הנדסת חשמל הבית או העסק שלכם, חשובות מאין כמוהם.

בדיקת בטיחות בחשמל בבית

מדוע לבצע בדיקות חשמל תקופתיות ?

חשבנו כבר שלעולם לא תשאלו. ישנן מספר סיבות עיקריות לחשיבותן של בדיקות תקופתיות על ידי מהנדס חשמל (גם בודק חשמל זה מצוין).

ראשית, הפן הבטיחותי. כמעט בכל מקרי השריפה בעקבות קצר חשמלי, התברר בדיעבד שאם היו מבוצעות בדיקות תקופתיות כנדרש, ניתן היה למנוע את האסון, שרחמנא ליצלן, מסתיים לעיתים קרובות באובדן חיי אדם. תחשבו איך תרגישו אם העסק שלהם, הבייבי הפרטי שלכם, שעל הקמתו עבדתם כל חייכם, ייעלם בשנייה בגלל שזילזלתם בנושא בדיקות תקופתיות. הנדסת חשמל לא תקינה היא מתכון קלאסי לתקלות, קצרים, שריפות ואסונות.

שנית, הפן הכספי. חשבון חשמל, במיוחד בעסק, עלול להגיע לאלפי ועשרות אלפי שקלים. בדיקות תקופתיות מסייעות לרוב בהפחתה של אחוזים רבים מחשבון החשמל שלכם. בודק חשמל עשוי להמליץ לכם על החלפת רכיב או מכשיר חשמלי, שצורך להם הון תועפות, מה שיצמצם עד מאוד את צריכת האנרגיה שלו. מהנדס חשמל יוכל לבצע שינויים קלים ככבדים במערכת הנדסת חשמל העסק / בית שלכם, דבר שיחסוך להם ים של כסף בטווח הרחוק.

שלישית, הפן האקולוגי. בדיקות תקופתיות המקטינות סיכונים לתקלות וחשבונות חשמל מנופחים, מסייעות גם לשמירה על אוויר נקי יותר ונטול רעלים וחומרים מסכנים ומזהמים.

איך מבצעים בדיקות תקופתיות ?

נורא פשוט. בודק חשמל תוכלו למצוא כאן באתר. צרו עימו קשר, ספרו לו על רצונכם, וקבעו מועד שנוח לשניכם לטובת אותה בדיקה מצילת חיים, מצמצמת עלויות ומסייעת לשמירה על איכות הסביבה.

ומעכשיו, עשו לעצמכם תזכורת – בדיקות תקופתיות לפחות אחת לשנה, בין השיננית למוסך, כדי שתוכלו לשמור על היקר לכם.

התקנת מערכות אזעקה מהצד של הנדסת חשמל

אף אחד לא יודע באמת איך ייראה העולם בעוד חמישים, מאה, שלוש מאות שנה. מה שלצערנו כמעט בטוח, זה שגם כשמכוניות יתעופפו בשמיים ונוכל להביא ילדים לעולם בלחיצת כפתור, גנבים, פורצים ושודדים עדיין יהיו חלק בלתי נפרד מהמציאות שלנו.

בשורות הבאות, נהציג לכם פרטים על ייעוץ, שרות והתקנת מערכות אזעקה, מהצד של הנדסת חשמל מערכת האבטחה בביתכם, או בבית העסק שלכם. ניתן לכם את הפרטים הבסיסיים, אותם תוכלו להשלים בעזרת ייעוץ עם מהנדס חשמל, כדי שתוכלו ליצור לעצמכם מערכת הגנה אפקטיבית כנגד פורצים, ובד בבד – בטוחה, תיקנית וחסכונית מבחינת חשמל ואנרגיה.

ייעוץ, שירות והתקנת מערכות אזעקה הן שלוש צלעות בלתי נפרדות האחת מן השנייה, הן מבחינת תיפקוד מערכות כללי, והן מבחינת הנדסת חשמל. לא ניתן להתקין ללא ייעוץ, לא ניתן לתפעל לאורך זמן ללא שירות. בגדול, מהנדס חשמל אחראי על ההתקנה החשמלית של מערכת האזעקה, כאשר את הבדיקות התקופתיות שחובה לבצע אחת לשנה למערכת, יכול לבצע גם בודק חשמל.

מערכת אזעקה אינה דבר כה פשוט מבחינה חשמלית. מדובר במערכת המורכבת מגלאים, לחצנים וצופרים. החיווט החשמלי מורכב למדיי ודורש עבודה מקצועית בהרכבה ובתיפעול השוטף. עבודה שאינה מקצועית עלולה לגרום לתקלות רבות במערכת, בשל מורכבותה והעדינות שלה.

אם זאת, ייעוץ, שירות והתקנה מערכות אזעקה נעשה מדי יום במאות בתי אב ועסק, כך שאם תקפידו על בחירה נכונה בבעל מקצוע מנוסה ומקצועי, אין לכם ממה לחשוש.

ברצוננו לחדד ולהדגיש את חשיבות העניין של הבדיקות התקופתיות על ידי בודק חשמל. לנושא מספר רבדים. הראשון ביניהם הוא הבטיחותי. מערכת המורכבת ממספר אלמנטים חשמליים עלולה לגרום לקצרים ושיבושים, בשל פגעי מזג האוויר, תקלות טכניות או ניסיונות חבלה.

שנית, לצערנו הגנבים והפורצים נעשים מתוחכמים יותר ויותר. הם עלולים להזיק לכם למערכת, בלי שאפילו תדעו על כך. בודק חשמל יוודא עימכם את תקינות המערכת על כל רבדיה.

שלישית, עבודה תקינה של המערכת לא אמורה להוות נטל כלכלי כבד מבחינת הוצאות חשמל. מצד שני, היא עלולה להיות כזאת אם היא פועלת בשיטה לא ראויה. עוד משהו שיתגלה בבדיקה תקופתית שגרתית.

בקיצור, אל תזלזלו בבדיקה הזאת, הקפידו לבצע אותה בזמן ועל ידי אנשי מקצוע מובחרים.

כל חייכם עבדתם על הקמת בית או עסק, ויש לכם את כל הסיבות בעולם להיות גאים בו. וגאווה, כידוע, הולכת יד ביד עם אחריות, עם הרצון לשמר על הקיים. מערכות אזעקה הם התשובה; ייעוץ, שרות והתקנת מערכות אזעקה, הם הדרך להגיע אליה.