איך מבצעים טיפול להרחקת יונים ?

כל מי שגר בעיר, בעיקר בבנייני קומות מכיר את המטרד. יונים, דרורים ותורים, מקננים, מלכלכים ומפריעים לשגרת החיים. היונים נכנסות מתחת לגגות, בין חבלי הכביסה, מקננות על אדני החלונות, על הגגות ובמרפסות. מצבים כאלו דורשים הרחקת יונים מקצועית. הרחקת יונים יכולה להתבצע בדרכים שונות וישנן חברות רבות העוסקות בהרחקת יונים.

כמה מילים על יונים: היונים החיות בערים ומהוות את רוב המטרד נמנות על המין יונת הסלע, או Columba livia בשפה המקצועית. יונים הן יצורים חברתיים ומתגודדות בחבורות גדולות היוצרות מטרד גדול. היונים הן גם מונוגמיות, מה שאומר שהן נאמנות לבן-זוג אחד בכל ימי חייהן. למה בעצם צריך לבצע הרחקת יונים? היונים, ואיתן כאמור גם עופות אחרים בהם דרורים, תורים ואחרים, מפריעות לחיי היומיום ולשגרת החיים התקינה במספר דרכים: רעש: היונים אינן מצייצות אלא הומות. המיית היונים חזקה מאוד ולרוב מפריעה מאוד.

פגיעה בסביבה: היונים מותירות אחריהן צואה רבה, המכונה לשלשת, שמלכלכת ומזהמת את הסביבה. מעבר למפגע האסתטי, החומציות של צואת היונים גורמת לנזקים רבים למבנים כיוון שהיא הורסת את הטיח. הלשלשת גורמת גם נזק רב למכוניות. מה שאנו אומרים הוא לא להרוג את היונים, אלה לגרש את העופות שמזיקות..

מחלות: היונים נושאות עימן מחלות רבות, כגון סלמונלה, טוקסופלזמוזיס ודלקות מוח. ההעברה מתבצעת דרך צואת היונים. מחלות אלו עלולות לעבור לבני אדם ולגרום תחלואה ובמקרים קיצוניים אף למוות. הרחקת יונים מאזורים מיושבים יכולה למנוע הפצת מחלות אלו.

טפילים: היונים נושאות על גופן טפילים מסוגים רבים ויכולות להפיץ מזיקים שונים. בסביבת מחייתן של היונים ישנם פרעושים, קרדיות, קרציות, יתושים, וכינים. טפילים אלו מגיעים גם אל סביבת המגורים שלנו, ועלולים להזיק ולגרום לאלרגיות, עקיצות וגירודים לאנשים בסביבתם. הרחקת יונים מסביבת המגורים מונעת את מעבר הטפילים.

איך מבצעים טיפול נגד יונים?

כמדובר בהרחקת יונים יש מספר דרכים לעשות זאת.

1.רשתות נגד יונים.
2.התקנת דוקרנים.
3.איטום כניסת היונים לפי הצורך.

את הרשתות מתקינים בעיקר במסתורי כביסה של דירות שם היונים אוהבות לקנן. את הדוקרנים מתקינים במקומות בהם היונים אוהבות לעמוד וגורמות ללכלוך .יש מספר רב של דוקרנים אך המומלץ ביותר הוא דוקרנים מסוג נירוסטה. את הדוקרנים או הרשתות מתקינים בכל מקום ומשתמשים בסולמות , סנפלינג, רתמות הגנה ועוד לפי הצורך.

דוגמא לטיפול להרחקת יונים

לחברה מקצועית שרותי הדברה יש היתרי עבודה בגובה מטעם משרד העבודה הכוללים סולמות,גלישת מעטפת בסנפלינג, עבודה בגובהה,עבודה בגגות ועוד יש לציין שהם מומחים לעבודות מסוכנות ולכן נותנים שרות מקצועי !

היונים שעומדות על הגג גורמות ללכלוך של המרזבים ולסתימתם. מבצעים ניקוי של המרזבים התקנת רשת או דוקרנים על המרזב.
בטיפול מסתור כביסה מנקים את המקום מתקינים את הרשת ומרססים נגד הטפילים שנמצאים במקום .

איך להרחיק יונים מאדן החלון ?

היונה היא סמל הטוהר והיופי, היא סמל השלום. היונה היא ציפור מאוד חכמה שיודעת להסתגל לכל מיני מציאותיות משתנות, הזויות או מציאותיות. ישנם שיטות רבות איך להרחיק יונים מאדן החלון, בייחוד כאשר מדובר ביונים שמתמקמות במיקום הכי מרגיז – על אדן החלון. כל פעם שאתם פותחים את החלון אתם נתקלים ברעשים שהן משמיעות, בלכלוך שהן משאירות ובמחלות והטפילים שהן מפיצות. לא צריך לחיות עם זה, יש אפשרות לשפר את המצב וזאת על ידי הרחקת יונים. איך להרחיק יונים מאדן החלון?

איך להרחיק יונים מאדן החלון? שיטות סבתא להרחקת יונים
היונים אוהבות להתמקם על אדן החלון. זה נותן להם הרגשה של בית מצד אחד כי הן חשות את החמימות הנושבת מפנים הבית ומצד שני מעניק להם משענת מספיק רחבה ונוחה בחוץ, בטבע, בעולם שאליו הן שייכות. היונים אוהבות להרגיש בית, להתפנק ולהתכרבל בחמימות של בית.

יש מגוון שיטות סבתא להרחקת יונים כגון:

תליית דיסקים או מראות דו צדדיות על אדן החלון. היונים מפחדות מההשתקפות שלהן ובורחות ממנה במהירות.
שקיות עם מים- נותן שני אפקטים: אפקט ראשון- כמו עם המראה, השתקפות היונים מפחידה אותן. אפקט שני- היונים לא רואות טוב כל כך, אין להן שדה ראייה רחב כל כך. הן עלולות להיתקע בשקית מים במהלך המעוף שלהן מבלי שהן יבחינו בה כלל וכאשר המקור שלהם בא במגע עם השקית המים היא מתפוצצת ונשפכת כולה על היונה. היונים מאוד מפחדות ממים וזה ירחיק אותן בוודאות.

דחליל בדמות עורב – היונים מפחדות מהעורבים. במידה ומחליטים על אמצעי הרחקה כגון זה חייבים למצוא דחליל עורב שנראה אותנטי לחלוטין דומה מאוד למציאות כי כמו שאמרנו, היונים לא פראייריות.
השיטה הפופולארית ביותר כאשר מדובר על אדן החלון, ובמידה והוא לא גדול מדי, הכי כדאי ופשוט להתקין שורת דוקרנים שתי וערב על אדן החלון ולמנוע מהיונים להיכנס. התקנת דוקרנים ניתן לבצע אצל חברה מנוסה שיודעת איך להרחיק יונים מאדן החלון.